انجمن نجوم هلال نو زرقان

انجمن نجوم هلال نو زرقان

این وبسایت تنها وبسایت رسمی انجمن نجوم هلال نو زرقان است.
مطالب جدید نجومی، گزارش برنامه های انجمن و .... در این وبسایت قرار خواهند گرفت.

مترجم سایت

 ارتباط مستقیم با مدیر انجمن آیه قرآن
پایگاه خبری زرقان فارس
ایستگاه بین المللی در این لحظه

۸ مطلب در آذر ۱۳۹۳ ثبت شده است

این جلسه طبق معمول هر هفته روز پنج شنبه در فرهنگسرای سرو برگزار شد...

در ابتدای جلسه خانم آناهیتا کاظمی در ادامه مطالب گذشته خود به قسمت چهارم (چرخه پروتون-پروتون و رشته اصلی ) رسیدند و مطالب مفیدی ارائه کردند.

جناب آقای ابوالقاسم کشاورز نیز به مطلب بحث برانگیز و تارخی سفر انسان به ماه پرداختند و دلایل و سوالات موجود در رد این سفر را بیان کردند.

۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۸ آذر ۹۳ ، ۱۲:۱۶
علیرضا رحیمی


نشست دوستانه در ساعت 4 صبح(عکس از آناهیتا کاظمی)


رصد اجرام عمق آسمان


  بارش شهابی جوزایی محبوب در بین منجمان آماتور  علی رغم سردی شدید هوا و فاز بالای ماه اعضای انجمن نجوم هلال نو زرقان را در شامگاه 21 آذر ماه 93 ساعاتی به زیر سقف آسمان کشاند....

برای خواندن ادامه خبر روی "ادامه مطلب"کلیک کنید.

۲ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۲ آذر ۹۳ ، ۲۱:۵۶
آناهیتا کاظمی
پنجشنبه هفته گذشته جلسه 124 انجمن در محل فرهنگسرا سرو تشکیل شد.
 این جلسه به دلیل نزدیکی به زمان اوج بارش شهابی جوزایی و طبق برنامه ریزی که در هفته های قبل انجام شده بود جمع بندی کلی در خصوص برگزاری گشت رصدی مورخ جمعه 21 آذر ماه صورت گرفت بدین صورت که در ابتدا آقای علیرضا رحیمی در خصوص برنامه های این شب رصدی و همچنین انجام پروژه بارش شهابی صحبت کردند و در ادامه نیز سایر بارش های شهابی را که طی ماه آذر و دی پیش روست بررسی کردند.

در نهایت آقای ابوالقاسم کشاورز  در خصوص تاریخچه و تعریف طالع بینی و ارتباط آن با علم نجوم از گذشته تا به حال مطالب قابل تاملی ارایه کردند.
 
اعضا حاضر در این جلسه:
خانم ها : زهره زرقامی- محمدی- کوهبر- آناهیتا کاظمی
آقایان : خلیل زارعی-علیرضا رحیمی- ابوالقاسم کشاورز- فرهاد نصیری-مهیار نوری
۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۲ آذر ۹۳ ، ۲۱:۳۲
آناهیتا کاظمی

در جلسات هفتگی انجمن که شبهای پنج شنبه در اتاق نجوم فرهنگسرای سرو برگزار میشود مباحث تخصصی تر و اخبار روز نجومی مورد بررسی قرار میگیرد .

در جلسه این هفته ابتدا اقای رحیمی مباحثی درمورد بارشهای شهابی فعال در آذر ماه ارائه کرده و برنامه ریزی جهت گشت رصدی بارش شهابی جوزایی انجام شد.

در قسمت دوم نشست اقای خلیل زارعی در ادامه مباحث گذشته خود به بحث جالب توجه دنیای کوانتومی (نه فقط فیزیک بلکه یک دیدگاه جدید به عالم هستی) پرداختند که علارغم سخت و تخصصی بودن مسائل با شیوه ارائه ساده ای که استفاده شد اعضای حاضر در جلسه به خوبی از بحث استفاده کرده و لذت بردیم.

در اخر باید از همه اعضای فعال انجمن که در جلسات هفتگی شرکت میکنند تشکر و قدردانی کنم....


۱ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۱۴ آذر ۹۳ ، ۱۹:۴۸
علیرضا رحیمی

در ادامه این پست میتوانید با بارشهای شهابی سالانه آشنا شوید و تصاویر جالب از این پدیده را تماشا کنید ....۱ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۱۴ آذر ۹۳ ، ۱۹:۰۷
آناهیتا کاظمی
۲ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۱۱ آذر ۹۳ ، ۱۰:۳۵
علیرضا رحیمی

122 نشست هفتگی با تاخیری نیم ساعته شروع شد.در ابتدا اقای علیرضا رحیمی توضیحاتی در خصوص انتشار مجله فضانورد دادند و خلاصه ای از مطالب موجود در مجله را توضیح دادند.سپس فیلم زیبای gravity یا جاذبه که در زمینه علوم فضایی ساخته شده است و چندین جایزه بین المللی کسب نموده است نمایش داده شد که جناب اقای جمالی مدیریت محترم فرهنگسرا و همچنین خانم نوروزعلی منشی محترم فرهنگسرا در این برنامه حضور یافتند و قرار شد که اکران این فیلم برای عموم همشهریان در اینده نزدیک برنامه ریزی شود. 


۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۰۷ آذر ۹۳ ، ۱۴:۵۳
علیرضا رحیمی

تیم رویت هلال انجمن در تاریخ 2 اذرماه اقدام به رصد کردند که با توجه به پارامترهای خوب هلال منتظررصد راحتی بودیم اما ابر آسمان را پوشاند و باران شروع به باریدن کرد و ابر وباد و مه و خورشید و فلک همه دست به یکی کردند تا هلال مخفی بماند.

برای خواندن ادامه خبر روی "ادامه مطلب" کلیک کنید.


پانوراما هلال صفر1436

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۳ آذر ۹۳ ، ۲۱:۴۶
علیرضا رحیمی

اسکرول بار