انجمن نجوم هلال نو زرقان

انجمن نجوم هلال نو زرقان

این وبسایت تنها وبسایت رسمی انجمن نجوم هلال نو زرقان است.
مطالب جدید نجومی، گزارش برنامه های انجمن و .... در این وبسایت قرار خواهند گرفت.

مترجم سایت

 ارتباط مستقیم با مدیر انجمن آیه قرآن
پایگاه خبری زرقان فارس
ایستگاه بین المللی در این لحظه

۴ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۷ ثبت شده است

🌙...🌙

تیم ستاد استهلال مقام معظم رهبری شهر زرقان در پنجمین سال همکاری خود، موفق به رصد هلال ماه در اولین دقایق شد. گزارش کامل و مصور این رصد جهت اقدامات مقتضی به دفتر معظم له ارسال گردید.

اینستاگرام: helaleno.zarqan@

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۷ ارديبهشت ۹۷ ، ۰۱:۲۸
علیرضا رحیمی

تیم ستاد استهلال زرقان در پنجمین سال همکاری خود با دفترمقام معظم رهبری در قالب دوگروه به تلاش جهت رویت هلال ماه مبارک رمضان میپردازد. تیم اول در محل رصدخانه هلال نو زرقان و تیم دوم در محل اورژانس زرقان مستقر خواهند شد.

پارامترهای هلال نشان  میدهد که در صورت مساعد بودن شرایط جوی هلال ماه مبارک رمضان در غروب چهارشنبه(26 اردیبهشت ماه) دیده خواهد شد و بنابراین روز پنج شنبه اول ماه مبارک رمضان است.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ ارديبهشت ۹۷ ، ۱۵:۳۹
علیرضا رحیمی

همایش پیش رو فرصتی بسیار مناسب برای همه علاقه مندان به آسمان شب و مخصوصا منجمان اماتور استان فارس است. با شرکت در این همایش از نجوم اماتوری استان حمایت کرده و با مطالب به روز نجومی آشنا شویم... برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت انجمن اخترشناسی شیراز مراجعه کنید.


۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۴ ارديبهشت ۹۷ ، ۱۸:۱۱
علیرضا رحیمی

به مناسب هفته جهانی نجوم برنامه سینما نجوم با پخش فیلم روسیه ای "سالیوت7" برگزار شد.

داستان فیلم:

ایستگاه فضایی سالیوت متعلق به کشور روسیه است که ناگهان از کار می­افتد.این جسم سنگین قادر است ۳ ماه خود را در مدار نگه دارد اما پس از آن سقوط خواهد کرد. به همین دلیل سازمان فضایی به سرعت گروهی دو نفره متشکل از مهندس سازنده سالیوت و بهترین فضانورد خود را به فضا اعزام می کند.این گروه در همان لحظه ورود متوجه جسمی می شوند که مانع به کار افتادن صفحه های خورشیدی  و در نتیجه قطع برق است اما مجبورند، ابتدا  آب و یخ موجود در ایستگاه را جمع آوری کنند تا نهایتا ایستگاه را از خطر سقوط نجات دهند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۴ ارديبهشت ۹۷ ، ۱۱:۳۹
علیرضا رحیمی

اسکرول بار